• +38 044 492-31-22

Катерина Гольцберг «Неймовірні підлітки покоління Z»

з 27 вересня 2021 року в Ліко-школі для батьків підлітків розпочинається цикл зустрічей « Неймовірні підлітки покоління Z».

Автор і ведуча зустрічей – Катерина Гольцберг - дитячий і сімейний психолог, багаторічний партнер Ліко-школи.

• Президент Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів
  • 10 років працює в Медичній мережі «Добробут»
  • Учасник проекту "НЕ бий дитину" ГО "Батьківська спілка"
  • Співавтор курсу "Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти".
  • Експерт-консультант і автор газети «Дзеркало Тижня», видання «НВ», експерт навчального центру «Освіторія», платформи «Prometheus», телеканалу «1 + 1», «Інтер», «Радіо НВ», ведуча каналу «Відповідає Катерина Гольцберг» в TEAMS Ліко-школи.

Зустрічі відбуватимуться щопонеділка о 18:00 в каб.123,

починаючи з 27 вересня 2021.

Програма циклу лекцій « Неймовірні підлітки покоління Z».

27.09.2021. Лекція 1. Покоління Z. Чому з ними так важко?

Сучасні підлітки по-іншому дивляться на життя і нам важливо їх зрозуміти, щоб не зіпсувати з ними стосунки і не боятися за них. Теорія поколінь, придумана Вільямом Штраусом і Нілом Хоувом як нейромаркетінговая, допоможе і нам, батькам, розібратися в тому, чому ми з дітьми не розуміємо один одного і як це нерозуміння подолати. Ми розглянемо особливості всіх поколінь від «мовчазної» до «альфа», і розберемося в тонкощах мислення наших дітей.

Чому вони не говорять з нами?

Чому вони не чують нас?

Чому вони весь час говорять «не знаю»?

Що їх цікавить?

04.10.2021. Лекція 2. Про фізіологію підлітка простою мовою

На лекції ми поговоримо про ті фізіологічні зміни, які переживає підліток і про те, хто і як може підлітку допомогти, коли йому фізично погано. Повірте, ваші діти вже набагато краще знають з Інтернету, що таке ОКР, ПТСР, ПА, синдром Апергера і соціофобія. А ви? Давайте розберемося в цих термінах. А також будемо знати, за якими симптомами можна діагностувати депресію і панічні атаки, і який лікар нам може з цим допомогти. Звідки береться лінь, прокрастинація, що таке дискретне мислення і як дозріває мозку у підлітка. Познайомимося з теорією Макліна і розберемося зі стресом і дисстресом.

11.10.2021. Лекція 3. Стосунки з гаджетами. Ризики і правила

Ви думаєте, що найжахливіше в стосунках з гаджетами у вашого підлітка - це втрата дорогоцінного часу, який він витрачає на ігри, листування і перегляд стрічки? Це не так. Чи знаєте ви, що у середньостатистичного підлітка зараз є мінімум 3 аккаунта в Інстаграм, не рахуючи акаунтів в інших соціальних мережах? Ви, як батьки, знаєте, що він там робить? Якщо не знаєте, то давайте поговоримо про небезпеки соціальних мереж. Розберемося, що таке аутінг, сталкінг, тролінг, хейтінга, флеймінг, секстинг, фрейпінг, кетфішінг, гріфінг. Буде про що поговорити з дітьми в періоди, коли у них буде бажання виявити довіру до вас. А також навчимося встановлювати правила і кордони, забезпечуючи безпеку в Мережі.

18.10.2021. Лекція 4. Про мотивацію

Наріжним каменем сучасної освіти є мотивація дітей до навчання. Поговоримо про те, чому діти втрачають мотивацію, які наші слова вже застаріли і чому діти на них «не ведуться». Поговоримо про штампи і когнітивні викривлення, які призводять нас до педагогічних помилок в питаннях мотивації. Поговоримо про проблеми в освіті, які можна нівелювати правильним підходом до навчання. Дізнаємося, чи працює мотивація грошима, благами і чи можна дітей карати. Розберемося, як долати прокрастинацію і лінь.

25.10.2021. Лекція 5. Як вижити в школі?

Про булінг та інші шкільні неприємності. Обговоримо план дій, в ситуації, коли в школі дитина піддається булінгу. Що можна робити, а чого не можна? Як втішити і що говорити? Як реально допомогти і що робити категорично не можна, щоб не нашкодити. Обговоримо основні принципи взаємодії батьків зі школою.

Поговоримо про суїциди і способи їх профілактики, тому що кількість суїцидів серед підлітків у всьому світі зростає з кожним роком, а значить нам важливо бути уважними і знати, що робити, коли підліток заявляє, що не хоче жити. Ставитися до цього несерйозно - не можна!

Впевнені, що ці зустрічі сприятимуть порозумінню між педагогами, батьками і, звичайно ж, нашими неймовірними учнями!

+38 044 492-31-22
+38 044 492-31-82