• +38 044 492-31-22

Топ-10 порад: «Як подружитися з підлітком»

06.08. Як батькам подружитися з підліткамиЯк подружитися з підлітком?

Підлітковий вік – це вік, коли формується самооцінка, впевненість у власних силах, довіра до світу. Період, у який важливо дати підлітку відчуття значущості та поваги від дорослих.

Щоб дитина вас почула, ми радимо дотримуватись такої моделі поведінки, в якій дитина відчуває себе особистістю, яка живе поруч з дорослими, може приймати власні рішення, розраховуючи на допомогу та підтримку батьків. Це вік, коли дитині дуже важливо досягнути особистісної автономії, необхідної для подальшого розвитку особистості. Що ж робити батькам, запитаєте Ви?

Отже:

• Необхідно навчитись домовлятись з підлітком. В цьому віці накази, підвищений голос, критика працюють проти вас, тому треба пояснити  дитині, що вам варто прийняти правила вашої співпраці, обов’язково отримати згоду дитини на дотримання цих правил, після того, але перед цим підлітку треба надати можливість висловити власну думку та точку зору.
  • Варто говорити коротко і точно, уникаючи тривалих монологів. Дитина в цьому віці тривалі розмови сприймає як нотаціїї, вони виклакиють явний супротив та негативну реакцію. Краще використовуйте  слова-маяки: «Підйом!», «Прибирання!», «Уроки!» або сказати: «Зроби, будь ласка, уроки перед тим, як підеш з друзями в кіно». Дитина краще реагуватиме на такий варіант звернення, ніж на довгу історію від дорослого, чому потрібно прибирати або робити уроки.
  • Якщо Ваш голос буде тихим, інтонації спокійними і при цьому Ви будете говорити так, як хотіли, щоб говорили з Вами, підліток обов’язково Вас почує, для дитини це сигнал, що Ви налаштовані доброзичливо. Намагайтесь встановити зоровий контакт, дивитись один одному в очі. Завжди говоріть з гумором та будьте легкими в спілкуванні.
  • Варто попереджати підлітка, що Ви хочете з ним про щось поговорити, дати дитині налаштуватись. Це буде сигналом для нього, що з його часом та справами рахуються. Але відкладіть розмову, якщо зараз Ви роздратовані, засмучені, щоб дитина не відчувала цей стан. Дочекайтесь, поки заспокоєтесь і зможете говорити спокійно, тихо, без претензій, докорів, критики. Пам’ятайте, що дитина в цьому віці є емоційно нестабільною, тому дорослий має їй транслювати  впевненість та спокій.

• Будьте прикладом для своєї дитини, слухайте її, не відволікайтесь на інші справи, коли Ваш підліток хоче щось запитати або розповісти. Саме в цю хвилину Вашій дитині необхідні саме Ви!

Бажаємо вам взаєморозуміння з дітьми та любові!

+380 044 492-31-22
+380 044 492-31-82