• +38 044 492-31-22

Тьюторство в Ліко-школі

Хто ми та чим живемо? Лонгрід про підсумки семестру.1tutors
Вже багатьом стає зрозумілим той факт, що тьютор є ключовим гравцем в новій педагогіці. Вимоги до цієї ролі величезні. При цьому робота тьютора мало ким може бути побаченою та оціненою, тому що ця робота на майбутнє. І це взагалі не про допомогти обрати омріяний ВНЗ та розібратися з навчанням. Це про нову культуру взаємодії з собою, зі своїм життям. Основа того самого людського.
Цим дописом хочеться виділити нашу школу, яка не встає на шлях так званого "традиційного" тьюторства, яке вже починає сприйматися як чарівна пігулка від ускладнень... Наша школа тьюторства будується на принципах та втілюється в людях, адже ми знаємо, що людське в людині розвиває людина.
В основі роботи нашої служби закладена формула: дорослий + дитина помножене на поєднання їх культур = вплив на особистість дитини.
Відбувається це завжди в процесі живої взаємодії, тет-а-тет, коли люди цікаві один одному і займаються цікавою для ОБОХ сторін діяльністю. Зовсім не важливо, які теми розглядають дорослий з дитиною, на якому матеріалі вони знаходять спільність. Важливо, щоб це відбувалося!
Тьюторам потрібна та важлива свобода дії. В ідеалі вони займаються ситуативною творчістю. Супровід тьютора - це мистецтво, а в мистецтві працюють авторські спонтанні дії. Тьютор та тьюторант тут і зараз спільно вирішують і домовляються чим вони будуть займатися. Знаходять те, що викликає потребу зараз. Це такий собі стійкий стовбур. Якщо він у дитини є, то є шанс побачити листя та плоди.
І трохи про наших тьюторів. Підбір команди в тьюторську службу Ліко-школи - складне завдання. Оскільки моделі та чітких критеріїв немає, тут допомагає тільки командне чуття. Тому складно масштабуватися. Бо методики працюють тільки в руках свідомого дорослого у правильному середовищі. Як джедайський меч. Поки підбираємо, як кажуть, на око, перевіряємо на ділі, пробуємо відчути людину, іноді помиляємося, але крок за кроком прикрашаємо візерунок нашої команди, який повинен бути красивим, різноманітним та загадковим.
Ми відкриваємо себе для співпраці! І якщо наші цінності та цілі відгукуються вам, ми готові ділитися нашим досвідом та нашими надбаннями.
Пишіть нам у месенджер  facebook logo png 20111

+380 044 492-31-22