Як побороти відчуття паніки ?

Інколи у житті людини виникають відчуття, що все йде шкереберть. У такі моменти може здаватися, що з вами відбувається щось дійсно жахливе, ви не знаєте куди бігти. Людині властиво постійно піддаватися сумнівам. В таких ситуаціях може виникнути відчуття паніки.

Паніка - це раптовий, несвідомий страх, стан інтенсивної тривоги перед реальною або передбачуваною загрозою. Паніка є сильною стресовою реакцією організму на часто несподівані і лякаючі події .

Паніка нерозривно пов'язана з інстинктом самозбереження, який дає сигнал
тривоги в небезпечній ситуації. В основі цього відчуття лежить страх та переживання безпорадності, що може породжувати некеровану поведінку іноді  з повною втратою
самоконтролю, почуття обов’язку і честі. Варто відзначити, що паніка має заразливий характер і може швидко охоплювати натовп.

Як захистити себе від паніки?

1.Використовуйте свої ресурси, частіше розслабляйтеся. Дуже добре допомагають прослуховування музики, танці, малювання, шиття, вишивання, hand made тощо.

2. Рухайтесь. Фізичні навантаження призводить до виділення гормону щастя – ендорфіну. Важливим є дотримання балансу, поміркованість  і регулярність.

3. Корисним буде освоїти практику медитації.

4. Дихайте правильно. Гуляйте  і дихайте свіжим повітрям, щоб насичувати організм киснем. Це важливо не тільки для органів дихання, але і для кровообігу.

5. Мисліть позитивно. Використовуйте гумор як профілактику виникнення паніки, це сприятиме зняттю панічної напруги.

Проблема паніки не в її існуванні, бо це є відносно нормальна тілесна реакція на відчуття страху, а в тому, що ми лякаємось цих проявів. Сама по собі паніка не є небезпечною для нашого організму й минає протягом 20—60 хвилин. Небезпечнішими є наслідки нашого страху, очікування  повторення цього стану та значення, які ми надаємо фізичним симптомам паніки.

Якщо ви відчуваєте страх, панічні атаки не можете впоратися з таким станом - не соромтеся звертатися за допомогою до психолога.

І пам’ятайте! Тривога піддається контролю. Бережіть себе!


Телефони

Ліко-ліцей:
+380 044 492-31-22
Початкова школа:
+380 044 492-31-82

Ресепшн:
+380 044 492-31-23
Бухгалтерія:
+380 044 492-31-27

Контакти

Ліко-ліцей:

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5а,
03189

Початкова школа:

м. Київ, вул. Маршала Конєва, 7б,
03189

E-mail: info@liko-school.kiev.ua

З питань партнерства та реклами: likoadvertising@gmail.com

© 2020 Всі права застережено Liko-School