Юлія Павленко

ЮЛІЯ ПАВЛЕНКО
Вчитель зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії, доктор філологічних наук. Стаж – 16 років
Освіта: Києво-Могилянська академія
«Література – це антропологічна лабораторія» (Мілан Кундера). Вона стала моєю професією, і я іду викладати дітям, бо вірю в те, що література здатна розширювати межі життєвого досвіду, дарувати щастя розуміння. Мені потрібно було пройти шлях від студентки «Києво-Могилянської академії» до докторської дисертації, щоб зрозуміти: саме у шкільному віці потрібно відкривати надзвичайні можливості світової літератури. Я переконана, що вивчення літератури – це дорога до досягнення гармонії з собою, до вміння пояснити собі власні почуття, користуватися мовою так, щоб не спотворювати думки, щоб налагоджувати містки розуміння між людьми. Дивлюсь на світову літературу крізь призму ідей: «Метафори – це мова невидимих світів», «метафора володіє більшою потужністю за мікроскоп», «найбільше право читача – не читати». Розглядаю літературу у взаємозв’язках з іншими мистецтвами. Хочу разом з учнями, озброївшись метафорами, класикою та новинками, відкривати невидимий внутрішній світ.
1)Хобі: кулінарія, велосипедні прогулянки
2)Особливий талант: розуміти людей